Джон Стоунс излиза контузен минути в сблъсъка на Англия с Белгия, дни преди Ман Сити да се изправи срещу Арсенал в критичен сблъсък за титлата във Висшата лига
Daily Mail | 2024-03-26 | 00:40:49

29-те -годишният изигра всичките 90 минути от съботната загуба с 1:0 от Бразилия, но не успя да играе съществена роля в мача във вторник на Уембли и беше заменен от Джо Гомес от Ливърпул.

Репортерът на Канал 4 Кели Сомърс отбеляза, че Стоунс „изглежда върви добре“, когато се появи да седне на резервната скамейка на Англия през второто полувреме на мача, въпреки че несъмнено клубът ще изисква повече анализи през следващите дни.

Джон Стоунс напусна мача на Англия срещу Белгия през първите 10 минути с контузия

Вашият браузър не поддържа iframes.

Сити беше подсилен с Кайл Уокър, който избегна сериозна контузия на сухожилието по време на мача с Бразилия, като отборът на Гуардиола се „надяваше“, че той ще бъде готов за мача срещу Арсенал.

Възможната контузия на Стоунс е последният удар за Гуардиола и Сити преди срещата в неделя между действащите шампиони, които са трети, и хората на Микел Артета.

Вратарят Едерсон пропусна международното задължение с Бразилия, след като получи контузия на бедрото по време на мача на Ман Сити срещу Ливърпул, докато Кевин Де Бройне беше изключен по подобен начин от мачовете на Белгия с "проблем в слабините".

Сити може също да се поти за фитнеса на Мануел Аканджи, който претърпя контузия, докато изпълняваше международни задължения с Швейцария.

Арсенал има 64 точки, пред Ливърпул по голова разлика, като отборът на Гуардиола е само на точка зад двамата, за да влезе в огромния сблъсък в неделя.

Стоунс изигра всичките 90 минути срещу Бразилия, но беше принуден да изведе рано срещу Белгия

Стоунс сигнализира, че е почувствал нещо, след като изигра неудобен пас по време на приятелския мач

Ман Сити е изправен пред обезсърчаващ график през следващите седмици, с осем мача, записани за април, включително техните четвъртфинални мачове от Шампионската лига с Реал Мадрид у дома и навън, и полуфинал за ФА Къп финал срещу Челси на Уембли.

Въпреки това, проблемите с контузиите за отбора на Гуардиола може да играят роля в техния успех по време на тези мачове.